Za co kochamy Dąbki?

Dąbki - nadmorska wieś uzdrowiskowa do której co roku uwielbiają zjeżdżać się turyści z polski i nie tylko. Maleńka miejscowość a cieszy się sporym powodzeniem. Za co kochamy Dąbki? Dlaczego wciąż chcemy tu przyjeżdżać?

Dąbki mogą się poszczycić cudownymi wprost szlakami turystycznymi. Szlaki piesze i rowerowe nie są wcale krótkie, szlak czarny ma aż 104 km! Jest to Szlak Zabytków Średniowiecza i rozpoczyna się w Darłowie. Na trasie możemy zwiedzić Zamek książąt Pomorskich, kościoły oraz grodziska. Wspaniała wyprawa dla całej rodziny, oczywiście raczej dla osób zmotoryzowanych. 

Na miejscu również możemy skorzystać z dobrodziejstwa szlaku kajakowego na rzece Wieprzy, Grabowa oraz jeziora Bukowo. W pobliskim Bobolinie możemy natomiast spróbować swoich sił w jeździe konnej w stadninie Ranczo Mustafa. Brzmi ciekawie prawda?

Bezspornie przepięknym miejscem w Dąbkach jest oczywiście plaża. Latem strzeżona, piaszczysta i szeroka z cudną sześciokilometrową promenadą zachęcającą do spacerów. Krajobraz dopełnia również widok kolorowych łodzi. Nadmorski klimat pełną gęba.

Odpoczynek na plaży na pewno będzie przyjemny. Kąpiel w morzu należy do największych atrakcji pobytu nad Bałtykiem.

Dla miłośników sportu Dąbki mają nie lada atrakcję. Nad Jeziorem Bukowo możemy bowiem wykupić lekcje windsurfingowe. 

W pobliskich miejscowościach również aż roi się od atrakcji, dlatego jeśli nadal czujemy niedosyt możemy udać się do Darłowa czy też Jarosławca i tam poszukać przygód.

Na pewno warto zobaczyć okoliczne latarnie morskie, na przykład tą w Gąskach która ma ponad 50 metrów. Jest dostępna do zwiedzania.

Oferta gastronomiczna Dąbek jest dość bogata. Od rybaków na plaży możemy kupić świeżo złowione ryby. W barach, przydrożnych budkach, restauracjach i knajpkach możemy naprawdę dobrze zjeść. Od pizzerii po smażalnie. Kuchnia tradycyjna oraz nowoczesna. Kawiarnie z lodami i goframi a także naleśnikarnie. Dąbki zaspokoją podniebienie nawet najbardziej wyszukanego podniebienia.

W okolicy Dąbków nie zabraknie również imprez podczas sezonu wakacyjnego. Pobliskie miejscowości rokrocznie mają do zaoferowania całkiem sporo koncertów, festynów oraz wydarzeń sportowych. 

Oferta noclegowa mimo tego, że Dąbki to niewielka miejscowość jest bardzo szeroka. Nocleg możemy zarezerwować w apartamentach, ośrodkach wczasowych, domkach letniskowych, hotelach, pensjonatach a nawet na polu namiotowym. 

Mamy możliwość spędzenia wakacji w taki sposób jaki odpowiada naszym gustom. Jadąc wypocząć do Dąbek wiemy, że możemy liczyć na nieco spokojniejsze spędzenie urlopu. Brak tłumów oraz dyskotek sprawią, że poczujemy się naprawdę zrelaksowani. Bliskość przyrody, lasy sosnowe, wydmy, krzyczące mewy… To wszystko nadaje tej małej wiosce niepowtarzalny klimat. Na pewno zdołamy tu wypocząć i zregenerować siły przed sezonem jesienno zimowym. Dąbki kuszą i zachęcają do spędzenia tu urlopu z każdej strony. Za to właśnie je kochamy.

Dodano: 2019-09-09 14:56:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz