Wielkanoc nad morzem ---wielkanoc--- w Dąbkach

Wielkanoc nad morzem w Dąbkach w zastępstwie dla tradycyjnego, mniejszego lub większego zjazdu rodzinnego… Herezja? Dla niektórych szczególnie zatwardziałych konserwatystów, którzy nie są akurat stamtąd i nie mają żadnych krewnych w tym zachodniopomorskim uzdrowisku - być może tak. Reszta powinna na poważnie zastanowić się nad takim rozwiązaniem, zwłaszcza jeżeli doskwiera im brak czasu i sił.

Rodzinna Wielkanoc nad morzem w Rewalu

Wielkanoc wymaga porządnych, wysoce energochłonnych przygotowań - nie da się przejść obok nich, bez wzmożonego zaangażowania. Chyba, że za wszystko będzie odpowiadał ktoś zupełnie inny. Np. obsługa ośrodka wczasowego w Dąbkach-Zdroju, który oferuje specjalny pakiet na święta nad morzem. Goście, którzy zdecydują się na coś takiego, nie muszą się w najmniejszym choćby stopniu przejmować domowymi porządkami - a te wypadałoby przeprowadzać nadzwyczaj starannie - czy całym tym kuchennym krojeniem, smarowaniem, gotowaniem i pieczeniem. Swobodnie i z czystym sumieniem można się zrelaksować i/lub skupić na przeżywaniu kościelnych nabożeństw.

Wielkanoc nad morzem w Dąbkach-Zdroju można spędzać na wiele różnych sposobów. Ci, którzy chcieliby połączyć duchowy wymiar świąt z małym tournée krajoznawczym, będą mieli świetną okazję by zwiedzić parę zabytkowych świątyń. Na szczególną uwagę zasługują dawny klasztor cystersów w Bukowie Morskim oraz kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Dobiesławiu. Miłośnicy historii powinni wyskoczyć na wycieczkę do Darłowa, gdzie wciąż stoi wiele starych budowli - z Zamkiem Książąt Pomorskich na czele. Na wyprawę z dziećmi najlepiej wybrać Jarosławiec i tamtejsze Muzeum Bursztynu, albo Krupy i niezwykły Park Rozrywki i Edukacji “Leonardia”.

Rodzinna Wielkanoc w górach

Skoro mowa o Wielkanocy, warto zawczasu pomyśleć o paru metodach na zgubienie dodatkowych kilogramów po obfitszych niż zwykle śniadaniach i obiadach. Położone nad morzem i nad jeziorem jednocześnie Dąbki zapewniają dogodne warunki do uprawiania wielu różnych sportów. Od plażowych spacerów i przebieżek począwszy, przez malownicze trasy rowerowe oraz stadninę koni, na żeglarstwie, windsurfingu i rzecznych spływach kajakowych skończywszy. A przecież całą gamę obiektów sportowych posiadają pobliskie miejscowości.

Wielkanoc nad morzem w Dąbkach zapowiada się zatem niebywale intrygująco. Dla wielu pewnie o wiele bardziej niż rutynowe, powtarzające od niepamiętnych już czasów ten sam schemat uroczyste spotkanie z rodziną w domu.

Dodano: 2016-10-12
Komentarze (0)
Dodaj komentarz