Wczasy w Dąbkach na sportowo

Niewielkie i niepozorne Dąbki są w stanie zapewnić świetne warunki dla wielu amatorów aktywnego spędzania czasu. A wszystko w głównej mierze dzięki sprzyjającemu uprawianiu mnóstwa różnych sportów położeniu. Z jednej strony szerokie i piaszczyste plaże nad morzem, a z drugiej całkiem niezła infrastruktura żeglarska nad Jeziorem Bukowo. W kwestii pozostałych obiektów sportowych, trzeba będzie wybrać się do większych kurortów - sąsiedniego Darłowa albo oddalonego o dwadzieścia parę kilometrów Jarosławca.

Nadmorskie plaże w Dąbkach - jeżeli tylko uda się wygospodarować odpowiednio dużo wolnego miejsca albo znaleźć wolne boisko - to doskonała arena do gry w siatkówkę i piłkę nożną. Miękki piasek pozwala śmiało wykonywać najtrudniejsze rzuty i przewrotki, bez dużego ryzyka odniesienia bolesnej kontuzji. Reszta zależy już od inwencji - frisbee, bieganie, badminton, nordic walking, gry karciane i planszowe… A skoro już o nich mowa: popularną imprezą w dąbkowym kalendarzu kulturalnym jest coroczny Plażowy Turniej Warcabowy. Zawody organizowane przez Gminę Darłowo trwają nawet przez 3 bite dni. Naturalnie kąpieli w morzu reklamować specjalnie nie trzeba, nieprawdaż?

Początkujący amatorzy sportów wodnych takich jak kajakarstwo, żeglarstwo czy windsurfing, zanim zmierzą się z bałtyckimi falami, powinni sprawdzić się na spokojniejszych wodach pobliskiego jeziora. W razie ewentualnych kłopotów lub problemów ze sprzętem, można zwrócić się o pomoc do jednej z tutejszych szkółek. Na przystani cumują najróżniejsze jednostki, a sporo sprzętu udostępnianego jest chętnym na wypożyczenie. Nad Bukowem również odbywa się interesujące wydarzenie z pogranicza sportu i rozrywki: Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Bele Czym.

W okolicach Dąbków opłaca się wypoczywać także ze względu na niezrównane krajobrazy. A jak twierdzą miłośnicy hippiki, nie ma przyjemniejszego sposobu na krajoznawcze wycieczki ponad jazdę konną. Komu dżokejskie techniki są całkowicie obce, może podszkolić swoje umiejętności w pobliskim Bobolinie. Tamtejsze “Ranczo Mustafa” przeprowadza zajęcia dla początkujących, organizuje też wyprawy w teren do najbardziej malowniczych zakątków w regionie. Zawsze można też wsiąść na rower i udać się w podróż jednym z kilku szlaków lub po pięknych lasach i bezdrożach.

Gdyby z jakichś względów pływania i pluskanie się Bałtyku było niemożliwe, niezłą alternatywą będą baseny w pobliskich miejscowościach. Darłówko oddaje do dyspozycji żądnym wodnych szaleństw Park Wodny Jan oraz Balticlandię. Z kolei w Jarosławcu można liczyć na rozbudowany, funkcjonujący przede wszystkim (lecz nie tylko) na świeżym powietrzu Aquapark “Panorama Morska”. W tym samym miasteczku można pojeździć na nartach - i to o dowolnej porze roku. Wrażenia z jazd po prawdziwym górskim stoku całkiem nieźle oddaje specjalny symulator. Idealny do nauki właściwych ruchów i korekty błędów technicznych.

Sportowcy-amatorzy, którzy nie mogą usiedzieć w miejscu i po prostu muszą się trochę poruszać, powinni być jak najbardziej zadowoleni z możliwości, które oferują im Dąbki i ich najbliższe okolice. A chyba nic nie tak nie pobudza organizmu do zwiększonej produkcji endorfin, jak solidna dawka wysiłku na świeżym powietrzu.

Dodano: 2016-10-14
Komentarze (0)
Dodaj komentarz