Rodzinne wczasy- Dąbki będą w sam raz

Na co dzień rodziny z dziećmi żyją w rytmie wyznaczanym przez obowiązki zawodowe oraz około-szkolne. Jak uda się zjeść wspólny obiad w pełnym gronie jest już nieźle, a wyjście do parku lub do kina urasta do rangi małego święta. Dlatego też dłuższe wczasy, kiedy można spędzić razem cały dzień na wszelkich zabawach i wypoczynku, są szczególnie istotne w procesie wzajemnego poznawania się i budowania głębszych relacji. Jeśli wybranym miejscem rodzinnego wyjazdu ma być polskie wybrzeże Bałtyku, to kameralne Dąbki w województwie zachodniopomorskim będą znakomitym wyborem.

Mowa o niewielkiej, z charakterystyki turystyczno-rybackiej miejscowości nieopodal Darłowa. Wielkomiejski zgiełk i harmider to rzeczy w tej okolicy zupełnie nieznane. Dąbki przyciągają przyjezdnych spokojem, ciszą, fascynującą przyrodą, zachwycającymi pejzażami - znajdują się w Koszalińskim Pasie Nadmorskim, objętym ochroną z uwagi na wyjątkowe krajobrazy - oraz innymi atrakcjami.

Wakacje nad morzem w tak małej miejscowości (około 300 stałych mieszkańców) spędza się przede wszystkim na plaży. Na wiele różnych sposobów: grając w piłkę, lepiąc rozmaite budowle i rzeźby z piasku, kąpiąc się i bawiąc na falach, wypuszczając na wiatr latawce, grając w zabrane z domu planszówki… W Dąbkach taką miłą rozgrywkę można potraktować jako formę przygotowań do Plażowego Turnieju Warcabowego, który już właściwie na stałe wpisał się do tutejszego kalendarza imprez.

Żeby było ciekawiej, wszelkie “nadwodne” aktywności równie dobrze można uskuteczniać nad malowniczym Jeziorem Bukowo. Wprawdzie tamtejsza plaża jest z natury rzeczy znacznie mniejsza, za to ten zamknięty akwen stanowi centrum sportów wodnych. Nawet jeśli tylko o zasięgu lokalnym. Przy żeglarskiej przystani można wypożyczyć sporo rodzajów sprzętu pływającego. Ciekawym wydarzeniem są Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Bele Czym. Popularny jest także windsurfing, przy jeziorze funkcjonują specjalne szkółki, gdzie każdy może nauczyć się podstaw tej ekscytującej konkurencji.

Wspólne uprawianie sportu to niewątpliwie dobra i zdrowa metoda zacieśniania rodzinnych więzi. W pobliżu Dąbków będzie do tego sporo okazji, coś dla siebie znajdą miłośnicy wielu różnych dyscyplin. Przez rejon przebiega kilka niezłych szlaków rowerowych. Uchodząca do morza w Darłówku Wieprza stanowi interesującą trasę na spływ kajakowy. Amatorzy jeździectwa mogą udać się do jednej ze stadnin koni. A ci, którzy tęsknią za zimą w górach, powinni w te pędy wybrać się do nieodległego Jarosławca, gdzie na terenie jednego z ośrodków SPA działa sztuczny, zadaszony stok narciarski.

Powodów, by wybrać się na małą wycieczkę w Dąbkach będzie o wiele więcej. Doskonałą i niepowtarzalną zabawę dla całej rodziny proponuje Park Edukacji i Rozrywki Leonardia w Krupach, gdzie można spróbować swoich sił w blisko setce różnych, nietypowych gier. Wspaniałe, pomysłowo urządzone wystawy kuszą w jarosławieckim Muzeum Bursztynu. A sąsiednie Darłowo przyciąga średniowiecznymi zabytkami (najciekawsze to kościoły oraz Zamek Książąt Pomorskich) czy portem, z którego w morze wyruszają piękne statki wycieczkowe.

Dąbki to świetne rozwiązanie dylematów z rodzaju “dokąd tym razem pojechać na wakacje?”. Największa w tym zasługa intrygujących i zróżnicowanych atrakcji nadmorskiego uzdrowiska i okolic, które sprawią niekłamaną przyjemność wszystkim członkom rodziny.

Dodano: 2016-10-14
Komentarze (0)
Dodaj komentarz