Dąbki-Zdrój mile powitają wszystkie dzieci

Dokąd wybrać się na urlop z dziećmi? Niewielkie nadmorskie uzdrowisko to nadzwyczaj ciekawa alternatywa. Pierwszym atutem Dąbków będzie naturalnie rześkie i niespotykanie czyste powietrze, najlepsze dla wciąż rosnących milusińskich. Drugi to unikalny zestaw różnorakich atrakcji, z których można skorzystać. Tak w tytułowym kurorcie, jak też kilku sąsiednich miejscowościach.

Można z dużą dozą pewności założyć, iż latem dzieci przyjeżdżające do Dąbek najchętniej w ogóle nie wracałyby z plaży do łóżek w pokojach. I trudno im się dziwić, biorąc pod uwagę całość uroków Bałtyku. Wszelkim zabawom w morzu na piasku praktycznie nie ma końca. Pływanie na falach - z materacem lub bez - lepienie wymyślnych zamków, gra w piłkę albo badmintona… Rzecz jasna w pełni sezonu pojawiają się takie rzeczy umilające czas jak zjeżdżalnie czy dynamiczna jazda na dmuchanym bananie za motorówką. Organizowane są także rodzinne imprezy, jak Plażowy Turniej Warcabowy. Mali artyści, zwłaszcza lubujący się w rysowaniu czy malowaniu, będą zachwyceni i zainspirowani tutejszymi krajobrazami.

Bardzo malownicze jest Jezioro Bukowo, które przypadnie do gustu również przyszłym sportowcom. Wypożyczalnie na przystani żeglarskiej, działające w jej sąsiedztwie szkółki windsurfingowe oraz sama charakterystyka tego spokojnego akwenu (głębokość maksymalna to niespełna 3 metry) czynią z niego idealną arenę treningową dla początkujących. Wczasy w Dąbkach to również doskonała okazja, by zacząć swoją przygodę z jazdą konną. Można skorzystać z pomocy instruktorów w stadninie “Ranczo Mustafa”, mieszczącej się w sąsiednim Bobolinie.

I chyba to byłoby na tyle, jeśli chodzi o typowo letnie atrakcje w samych Dąbkach. Co wcale nie jest równoznaczne z końcem interesujących dzieci opcji. Bodaj najwięcej radości z krótkiej wycieczki dadzą najmłodszym niewielkie i chyba zupełnie nieznane Krupy. A to dzięki nadzwyczaj pomysłowemu Parkowi Edukacji i Rozrywki Leonardia, pełnego fascynujących gier. I żadna nie wymaga komputera, smartfona czy innego urządzenia, tylko zręczności i pomyślunku. Dobrym celem małej wyprawy będzie też Jarosławiec, z pełnym multimediów Muzeum Bursztynu, rozbudowanym aquaparkiem czy sportową ciekawostką: całorocznym symulatorem stoku narciarskiego.

Nie wolno przy tym zapominać o Darłowie - wyjątkowym mieście, które kusi pamiętającymi jeszcze średniowiecze zabytkami czy bogatym programem wydarzeń kulturalnych. Sporą popularnością wśród maluchów i nastolatków cieszy się Międzynarodowy Zjazd Wojskowych Pojazdów Historycznych. Jeśli nie uda się przyjechać we właściwym terminie to nic straconego: sporą kolekcję zasłużonych maszyn i militarny skansen posiada Fort Marian w Malechowie (notabene główny organizator ww. imprezy). Spośród wielu atrakcji Darłowa i nadmorskiego Darłówka, dzieciom najbardziej powinny przypaść do gustu rejsy pięknymi, bogato dekorowanymi statkami oraz efektowny Zamek Książąt Pomorskich. Mieści się w nim muzeum z zachwycającą kolekcją różnych przedmiotów, od prawdziwych dzieł sztuki meblarskiej po skarby z egzotycznych państw Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Dąbki w zachodniopomorskim żadnemu dziecku nie pozwolą się nudzić. Pod warunkiem, że rodzice/opiekunowie będą mieli w zanadrzu kilka dobrych propozycji na spędzenie czasu. Te powyżej będą świetną kopalnią pomysłów.

Dodano: 2016-10-14
Komentarze (0)
Dodaj komentarz