5 atrakcji dla dzieci na wczasy w nadmorskim uzdrowisku Dąbki

Windsurfing

Ekscytujący sport, a do tego całkiem przystępny dla osób właściwie w każdym wieku. I dość bezpieczny, wbrew pozorom i obiegowym opiniom. Dąbki mają bardzo dobre warunki dla początkujących windsurferów, a to za sprawą Jeziora Bukowo oraz odpowiednio wyposażonej przystani żeglarskiej na jego północno-wschodnich brzegach. Akwen jest rozległy (ponad 1700 ha), a do tego dość płytki - maksymalna głębokość to niespełna 3 metry. W sam raz, aby postawić pierwsze kroki na desce i złapać wiatr w żagle. Naturalnie w Dąbkach działają szkółki windsurfingowe, zapewniające odpowiedni sprzęt oraz fachowe porady.

Komentarze (2)

Anonim 6.04.2018 14:56

Podejrzewam, że spora część rodziców którzy wybierają Dębki jako destynację na rodzinne wakacje nad morzem najchętniej zabiera dzieci bardziej z przymusu niż autentycznej chęci miłego spędzenia czasu w towarzystwie najbliższych. Człowiek by sobie odpoczął na plaży, zregenerował się na zabiegach, a tu trzeba się dzieciakami zajmować, bo się zaczynają nudzić i marudzić... Taki mini-poradnik to bardzo praktyczna rzecz.

Anonim 6.05.2019 10:59

Byłam w Dąbkach jako dziecko i byłam teraz wraz z własnym "dobytkiem" dziecięcym :) bardzo lubię zarówno to miejsce jak i okolice, można tu znaleźć wiele atrakcji.

Dodaj komentarz