3 muzea, o które warto zahaczyć przyjeżdżając do Dąbków

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu

Nowoczesna placówka, która za cel postawiła sobie zapewnienie zwiedzającym czegoś więcej niż licznych zbiorów (ponad 1500 eksponatów) do oglądania w szklanych gablotach i krótkich wyciągów najważniejszych informacji do przeczytania. Tym “czymś” ma być unikalne przeżycie.

Niepowtarzalne doświadczenie mają wykreować głównie 3 stałe, obficie wykorzystujące multimedia wystawy tematyczne. I tak “Bursztynowy las” ma przenosić do puszczy sprzed 40 milionów lat, “Kopalnia” w bardzo plastyczny sposób pokazać najróżniejsze sposoby pozyskiwania i wykorzystywania jantaru, a “Inkluzje” zachwycić bogactwem form życia uwięzionych w żywicznych bryłkach. Dużym atutem Muzeum Bursztynu w Jarosławcu są także nadzwyczaj wyjątkowe okazy, w rodzaju dominikańskiego bursztynu błękitnego czy gigantycznej bryły, ważącej dokładnie 2,906 kilograma.

Jak sprawdza się to “w praniu”, najlepiej sprawdzić oczywiście samemu, odwiedzając niezwykłe muzeum. Jego budynek łatwo będzie znaleźć - konstrukcją i zdobieniami przypomina stare portowe spichlerze.

Dodano: 2016-10-20 14:50:00
Poprzedni 3 / 3

Komentarze (0)
Dodaj komentarz